Kousek ráje v srdci Salerna, zátoka Ieranto, nabízí výjimečnou divokou scenérii a nádhernou pláž. Je to fascinující kraj mýtů a legend. Objevte pláž, která je považována za nejkrásnější na amalfském pobřeží.
Uprostřed divoké, suché země amalfského pobřeží leží zátoka s klidnou, tyrkysovou vodou. Nachází se v Salernském zálivu a okouzlí vás prostou, ale nezkrotnou krásou.
Zátoka Ieranto, tajný modrý ráj
Zátoka Ieranto je chráněná mořská oblast spravovaná Italským fondem životního prostředí. Je to jeden z nejkrásnějších divů, které Amalfské pobřeží nabízí. Tato malá, klidná pláž, která se nachází v divokém přírodním prostředí v srdci provincie Salerno, nabízí oázu klidu každému, kdo zde stráví den.
The Path to Italy’s Hidden Paradise: The Bay of Ieranto https://t.co/lZq1fGaYzT pic.twitter.com/l0ZcohrHxR
— Maestro Cursos (@MaestroCursos) January 30, 2018
Její nepopiratelné kouzlo pramení především ze strmých skal a dramatických útesů, které ji obklopují. Za svou proslulost však vděčí také tomu, že je poněkud exkluzivní. Stále totiž zůstává stranou hlavních turistických cest.
Dostanete se sem autobusem, autem nebo skútrem. Po příjezdu se musíte vydat dlouhou nezpevněnou cestou obklopenou vegetací, poté sejít po schodech, a nakonec dorazit na pláž. Tam se nachází malá plocha z oblázků, kde si můžete položit ručník. Vzhledem k malé rozloze může být samotná pláž rychle přeplněná. V takovém případě jsou výbornou alternativou velké ploché skály v okolí.
Země s bohatou historií
Kromě značných přírodních krás má pláž v Ierentském zálivu také bohatou historii. Řada událostí, včetně pirátství v 16. a 17. století a těžby vápence na počátku 20. století, měla zásadní vliv na okolní oblast. Ta stále nese jizvy prvních snah lidského průmyslu v kdysi zcela nedotčeném prostředí.
I Ierentský záliv si prožil svůj čas v centru pozornosti mytologie. Vždyť už starověký spisovatel Homér zasadil do těchto vod jeden ze svých příběhů. Odysseus se podle příběhu vracel na Ithaku. Najednou se ocitl v moci sirén, které ho chtěly odlákat od jeho flotily a pohltit. Z těchto mýtů a legend byla odvozena přezdívka „chrám sirén“.